web tasarım Ankara

AldemWeb Instagram

Instagram; sahip olduğu aylık toplam 800 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı ile günümüzde görsel açıdan en etkili sosyal mecralardan biridir. Her gün milyonlarca insanın bolca zaman geçirdiği ve birçok markaya ait işletmenin kendini en iyi ifade edebileceği görsellere kolaylıkla erişebildiği, satın alma sürecine olan etkisi ile dijital gücünü hissettirdiği bir reklam verme aracı haline gelmiştir.

Bu sosyal ağ kullanıcılarının %60’ı platformda satın almaya yönelik yeni ürünler keşfetmektedir. Kullanıcıların %75’i ise bir Instagram gönderisinden aldığı ilham ile harekete geçtiğini ve %70’i de işletme hesabını takip etmeye başladığını belirtmektedir.

Instagram reklamları kullanıcılarının takip ettiği hesaplara, kullandığı uygulamalara ve tıkladığı reklamlar gibi ilgi alanlarına göre erişim fırsatı sunuyor. Bununla beraber Webolizma Instagram reklamlarında hedef kitlenizi belirlerken yaş, cinsiyet, coğrafi konum, diller, kullandıkları uygulama, tıkladıkları reklam ve takip ettikleri hesaplar gibi ilgi alanlarına göre erişim olanağı sağlıyor.

Hemen Başvur