Blog

aldemweb webtasarim Ankara

Adwords Reklam Nedir?

ankara web tasarım aldemweb
aldemweb e-ticaret
En kısa tabiriyle Google platformunda belirli kurallar çerçevesinde oluşturduğunuz reklam metin, görsel veya videolarının; Google’da arama yapan kullanıcılara öncelikli olarak gösterildiği alanlarda yayınlanmasıdır. Bu yayınlanan reklam ile insanlar internet sitenizi ziyaret ederek detayları öğrenebilir, telefon numaralarınızdan sizi arayarak hizmet almak isteyebilir.

Neden Google Adwords?

Dünya genelindeki dijital reklam gelirlerinin %33’ünü elinde bulunduran Google, mobil cihazlardan yapılan aramalarda ise %70 gibi oldukça üstün bir orana sahip. Böylesine güçlü ve kullanıcı potansiyeli yüksek bir platformda reklam vermenin elbette ki olumlu yansımaları olacaktır.

Küresel veya Yerel Reklam Fırsatları: Google Adwords reklam verme maliyeti açısından geniş optimizasyon seçenekleri sunar. Reklamınızın yayınlanacağı alanı ülke, bölge, şehir, işletmenize olan mesafe hatta dil seçimleriyle sınırlandırabilirsiniz. Amacınıza Özel Reklam Seçenekleri: Ürün satışı, hizmetlerinizin tanıtımını yapmak veya marka bilinirliğinizi arttırmak gibi farklı amaçlarınız olabilir. Yeni marka adıyla Google Ads ile bunların her birine hitap edecek reklam fonksiyonu ve kanalı bulmak mümkün

Tam Zamanında Gösterim: İstatistikler gösteriyor ki insanlar aciliyetle bir şeye ihtiyaç duyduklarında ilk olarak internet aramalarına başvuruyor. Mobil aramaların zirve noktalara ulaştığı günümüzde; bu pazarın %70’ini elinde bulunduran platformda reklamlarınızın bulunması müşterilere doğrudan iletişim fırsatı doğuruyor.

Google Adwords Reklam Verme Maliyeti

Google Adwords reklam verme maliyeti, başlattığınız reklam kampanyasının önceden seçilebilen kriterlerine ve sektörünüzdeki rekabet seviyesine göre değişmektedir. Google reklamlarının maliyet konusundaki en büyük avantajı kullanıcıların reklamı gördüğünde değil tıkladığında size ücret olarak yansımasıdır.

Dolayısıyla Google Adwords reklam verme maliyeti, reklam kampanyanızın:

Hitap edeceği coğrafyanın genişliğine Arama hacmi yüksek veya düşük kelimelere Yayınlanmasını istediğiniz reklam kanallarının çeşitliliğine Sektörünüzün rekabet düzeyine Yayında kalmasını istediğiniz süreye Göre değişiklik gösterecektir. Burada sunulan avantaj ise reklamınıza tıklayan olmadığı müddetçe sizden herhangi bir ücret alınmayacak olmasıdır.

Google Adwords Reklam Oluşturma

Google Adwords reklam verme maliyeti konusunda bir bütçe belirlemenizin ardından, reklam vermek için Google Ads hesabınızın olması ve bu hesap üzerinden reklam oluşturmanız gerekecektir.

Reklam kampanyası oluşturma konusunda daha önceden tecrübeniz yoksa bazı noktalarda zorlansanıza rağmen reklam oluşturmanız yine de kolay olacaktır. Ancak Google Adwords Danışmanlığı hizmeti bu noktada hem reklamlarınızın daha çabuk ve etkili yayınlanmasını sağlayacak hem de hedef kitlenize en uygun anahtar kelimelerle geri dönüşü olmayan ziyaretlere para ödemenize büyük oranda mâni olacaktır.

AldemWeb olarak dijital ortamdaki uzmanlığımızı ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Etkili ve ekonomik reklamlar oluşturmak için bizleri arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.